Financování


Financování nemovitosti je často řešeným problémem, s kterým se velmi často setkávám. Protože nejsem finanční poradce, spolupracuji v tomto směru se specialistou. Jaroslav Plachý je velmi zkušený odborník, který poskytuje klientům maximální možnou kvalitu poskytovaných služeb.

Pro Vás jsem Jardu vyzpovídal a položil mu několik základních otázek, které vám mohou pomoci při nalezení ideálního řešení financování nemovitosti.

Ahoj Jardo. Mohl by ses prosím v rychlosti představit?

Ahoj Michale, pokusím se v rychlosti. Jak už si říkal, jsem finanční poradce, ale tvrdím o sobě, že pracuji jinak než většina finančních poradců. Rozhodl jsem se, že se zaměřím hlavně na financování nemovitostí. Protože je to skvělý pocit, když klientům pomohu a ještě mohu za sebou vidět kus odvedené práce. Tím myslím postavenou nebo koupenou nemovitost. To je pro mě důležité. Rozhodl jsem se svojí práci dělat jinak. Netlačím klienty do úvěru, hypotéky nebo půjčky. Protože je to dluh. Dluh, který je bude nejspíš doprovázet velkou část života. Ale když musíme financovat koupi nemovitosti určitým typem úvěru, tak se snažím s klienty najít ideální cestu. Hledám s klienty benefity, které jim poskytnou jistotu a nebudou se muset bát vlastní půjčky na nemovitost. Tím myslím například úrokovou sazbu. Přijde mi, že spousty lidí neřeší, že teď dostanou skvělou úrokovou sazbu, ale za pět let může být vše jinak. Může se stát, že úrokové sazby se vrátí na procenta jako např. před čtyřmi lety a jak to potom budou klienti řešit? Odevzdají nemovitost bance? Protože nebudou mít na splátky. Já se snažím předejít těmto problémům, které bohužel mohou nastat. Nikdy v Historii nebyly úrokové sazby takhle nízko a nevíme co nám čas přinese, jen se můžeme domnívat.

Jak dlouho pracuješ v oblasti financí?

V oblasti financí pracuji čtvrtým rokem. Prošel jsem si vedením velkých skupin finančních poradců, až po vedení menších skupin, specialistů na financování bydlení.

Jakou aktuálně dokážeš klientům poskytnout úrokovou sazbu u hypotečního úvěru?

Vždy se dá vyjednat individuální úroková sazba. A ve výsledku úroková sazba je jedna z posledních věcí, co by mělo klienty zajímat (úroková sazba nehraje žádnou velkou roli). Většina bank zvýšila a pohybují se aktuálně okolo 2.2 %. Ale stále klientům dokáži zařídit úrok 1,78 % bez jakýchkoliv ostatních produktů. Výborné je, že dokáži úrok 1,78 % zařídit teď a klienti mají 24 měsíců na to, aby úvěr vyčerpali (nic je to nestojí). Dokonce pro právnické osoby není problém zařídit 0.99 %.

Proč naši kupující dávají přednost tvým službám před bankovními institucemi?

Na tuhle otázku se sám ptám klientů. A většina odpovědí je totožná. Jedná se o lidský přístup a zároveň profesionální jednání. Dokáži klientům vysvětlit výhody a nevýhody produktů, tak aby jim bylo vše jasné. Ale zásadní věc je, že ke každému klientovi přistupuji individuálně a dělám vše pro to, abych jim pomohl. Nekoukám na klienty jako většina bankovních institucí (nerozděluji je do krabiček). Jsme lidi a tak se snažím chovat. Díky naší objemné produkci dokážeme klientům vyjednat lepší podmínky, než většina bankovních institucí nabízí. Občas se sám divím, co vše jsme dokázali pro klienty zařídit.

Co by jsi vyzdvihl jako největší klady i zápory s kterými se setkáváš v praxi?

Jako velké klady beru celý proces financování. Je skvělé, jak se s klienty seznámíme a časem si vybudujeme skvělý vztah a vždy se rádi vidíme. Nejlepší pocit je, když je klient spokojený a Vy víte, že jste pro něj udělal 100 %. Jako zápory vidím, jak už jsem psal přístup bank. Nekoukají na lidi jako na individuální subjekty, ale jsou to pro ně jenom jedničky a nuly. S tímhle přístupem se stále nedokážu vyrovnat.

Děláš jenom hypotéky, nebo poskytuješ i jiné finanční služby?

Svým klientům poskytuji veškeré finanční služby, ale moje specializace jsou půjčky.

U kterých bankovních institucí nejčastěji dostanou klienti nejlepší podmínky?Tohle je často individuální. Nerad bych zde dělal reklamu nějaké bance a naopak. Vždy hledáme u bank to, co je pro klienty nejdůležitější.

A nakonec se tě zeptám jak vidíš další vývoj vzájemné spolupráce?

Velice se těším na rok 2017, protože spolupráce je pro mě nejdůležitější věc v našem oboru. Když jde člověk sám, tak jde rychleji. Když jde s někým, tak dojde dál.

Děkuji ti za rozhovor a přeji hodně úspěchu v osobním i pracovním životě.Děkuji Michale, Tobě také přeji jen to nejlepší.

Pokud budete potřebovat pomoct a poradit s financemi, můžete se na Jardu Plachého obrátit. Tel:720 157 350, email: pl.jara@seznam.cz

                                                                                                                                       rozhovor zpracoval: Michal Danyi