Úschova financí


Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou byste při koupi nemovitosti neměli zanedbat, je způsob a forma úhrady kupní ceny. Je to trochu problém, protože byt nebo dům se stává vaším až při zápisu vlastnického práva do katastru - klíčovým momentem je tedy převod nemovitosti. Ovšem prodávající k převodu nebude chtít přistoupit, dokud od vás nebude mít peníze.

Vy zase byste byli neopatrní, kdybyste peníze poslali ještě předtím, než budete mít svoje vlastnictví jisté. Ideálním řešením je proto úschova peněz - u advokáta, notáře anebo v bance.

Rozhodně nezasílejte kupní cenu prodávajícímu na jeho účet ihned po podpisu kupní smlouvy. V takovém případě by se vám mohlo stát, že prodávající převezme peníze, ale návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí vůbec nepodá, nebo bude návrh zamítnut a vy se pak budete řadu let soudně domáhat vrácení kupní ceny.

V našem případě nejčastěji používáme advokatní úschovu s podpisem smlouvy o advokátní úschově. Zde najdete všechna podstatná fakta, jako je například za jakých podmínek a na jaké účty budou finanční prostředky s úschovy uvolněny, zda je v úschově i částka na zaplacení daně z nabytí 4% atd.

"POKUD NEMÁME JISTOTU 100% BEZPEČNOSTI PŘEVODU FINANCÍ I VLASTNICKÉHO PRÁVA OBCHOD RADĚJI NEUSKUTEČNÍME"